1 / 21
Koronavirüs salgınında 9 ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı.


2 / 21
Covid-19 salgınında pozitif vakaların artması sonucu İl Hıfzıssıhha Kurullarınca yeni karantina kararları alındı.


3 / 21
Karantina uygulaması başlatılan bölgelere ilişkin detaylar şöyle:


4 / 21
ADIYAMAN'DA 35 EV KARANTİNAYA ALINDI

Adıyaman'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 35 evde karantina uygulaması başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde bazı kişilerin Kovid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni karar aldı.


5 / 21
Bu kapsamda, farklı mahallelerdeki 35 evde karantina uygulamasına başlandı.

Adıyaman, Kovid-19 değerlendirme kriterlerine göre Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde çok yüksek riskli tek kent olarak dikkati çekiyor.


6 / 21
ARDAHAN'DA 2 KÖY KARANTİNAYA ALINDI

Dedekılıç ve Durançam köyleri, vaka artışı dolayısıyla, salgının yayılmasının engellenmesi, sosyal izolasyon sağlanarak vatandaşların sağlığının korunması amacıyla karantinaya alındı.


7 / 21
Giriş ve çıkışların durdurulduğu köylerde, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor.


8 / 21
AFYONKARAHİSAR'DA BİR KÖY VE BİR BİNA KARANTİNAYA ALINDI

Dinar Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca, Çakıcı köyü ile merkez Yeni Mahalle Çaylı Sokak'taki bir binada, Kovid-19 pozitif vakaların artması, bulaş riskinin yüksek olması nedeniyle hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla yeni tedbirlerin alındığı belirtildi.

 


9 / 21
Açıklamada, söz konusu köy ile binada bugünden itibaren vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarına ve ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina tedbiri uygulanmasına karar verildiği kaydedildi.


10 / 21
AYDIN'DA BİR SOKAK KARANTİNAYA ALINDI

 

Efeler Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Eğrikavak Mahallesi'nde son zamanlarda Kovid-19 vakaları ve temaslı sayılarında artış tespit edildiği bildirildi. 


11 / 21
Açıklamada, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği karantinaya alınan Pınar Sokak'a 5 Mart'tan itibaren giriş ve çıkışların yasaklandığı kaydedildi. 


12 / 21
TOKAT'TA BİR BELDE BİR KÖY İLE İKİ MAHALLE KARANTİNADA
Tokat'ın Erbaa ilçesinde bir belde, bir köy ve iki mahallede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulanacak.


13 / 21
Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, karantinaya alınması gereken yerlerle ilgili durum değerlendirildi.

 

Bu kapsamda Karayaka beldesi, Tepekışla köyü ile Fatih Sultan Mehmet ve Ertuğrul Gazi mahallelerinde 10 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verildi.


14 / 21
OSMANiYE'DE BiR KÖY VE BiR APARTMAN KARANTiNADA

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, merkeze bağlı Dereli köyü ile 7 Ocak Mahallesi'ndeki bir apartmanda pozitif ve temaslı kişiler olduğunun tespit edildiği belirtildi.


15 / 21
Açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunca söz konusu köy ve apartmanda karantina uygulaması başlatılmasına karar verildiği kaydedildi.


16 / 21
KASTAMONU'DA BİR MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI

Çatalzeytin Hıfzıssıhha Kurulunca, son dönemde artan vaka sayıları nedeniyle Sarıkonak köyü Güneyli Mahallesi'nin 10 gün karantina altına alınmasına karar verildi.


17 / 21
Giriş çıkışlara izin verilmeyen köyde, güvenlik ve sağlık ekipleri önlem aldı.


18 / 21
BURDUR’DA BİR KÖY DAHA KARANTİNAYA ALINDI

Çatalzeytin Hıfzıssıhha Kurulunca, son dönemde artan vaka sayıları nedeniyle Sarıkonak köyü Güneyli Mahallesi'nin 10 gün karantina altına alınmasına karar verildi.


19 / 21
Giriş çıkışlara izin verilmeyen köyde, güvenlik ve sağlık ekipleri önlem aldı.


20 / 21
YENİCE’DE BİR KÖYÜN KARANTİNA SÜRESİ UZATILDI

Çanakkale’nin Yenice ilçesine 30 kilometre uzaklıkta bulunan 450 nüfuslu Taban köyündeki 14 günlük karantina süresi, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca 7 gün daha uzatıldı.


21 / 21
Yenice ilçesine bağlı Taban köyünde artan korona virüs vakalarındaki artış nedeniyle 19 Şubat günü, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 14 gün süreyle karantinaya alındı. Ancak karantina sürecinde, pozitif vaka ve temaslı sayısında beklenen düşüş olmadı. Bunun üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu bugün itibariyle alınan karantina kararının 7 gün daha uzatılmasına karar verdi.