HAYATİ HABERLER
16 Ekim 2020 ( 152 izlenme )
Reklamlar

95 yaşında koronavirüsü yenen Fatma nine sırrını paylaştı..

Bartın'da koronavirüse yakalanan 95 yaşındaki Fatma Ayan, 13 günlük tedavinin ardından taburcu oldu. İyileşebilmesini sağlıklı beslenmesine bağlayan yaşlı kadın hastalık sürecinde bal, yoğurt ve süt yediğini söyledi.
Bartın'ın Gürpınar köyünde kızı Müesser Koç ile oturan 4 çocuğu, 12 torunu olan Fatma Ayan, 23 Eylül günü rahatsızlandı. Fatma Ayan yapılan test sonucunun pozitif çıkması nedeniyle Bartın Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. 13 gün süren tedavisinin ardından Ayan taburcu edildi. 10 yıl önce kalp krizi ve beyin felci geçiren Fatma Ayan, sağ gözünde görme kaybı ve duyma yetisini de yüzde 80 oranında yitirdi.

''BAL YOĞURT VE SÜT YEDİM''

Koronavirüsü atlattıktan sonra evinde dinlenen Fatma Ayan, "10 günden fazla hastanede yattım. Ne hastalığım olduğunu bilmiyorum. Başım ağrıyordu ama şimdi iyiyim. Ben gençliğimde çok sağlıklı beslendim. Sabahları bal, yoğurt ve süt yedim. Doktorlar bana hastanede çok iyi baktılar" dedi.

KORONAYI ATLATMASINA ÇOCUKLARI BİLE ŞAŞIRDI

15 yıldır annesine evinde baktığını söyleyen kızı Müesser Koç, "Annemde grip rahatsızlığı başladı. Sonra sağlık ekiplerini çağırdık. Testi pozitif çıkınca, hemen alıp hastaneye yatırdılar. Hastanede yattıktan sonra sağlıklı bir şekilde taburcu oldu. Biz çok şaşırdık. Çünkü çok korkmuştum. Allah'ımıza binlerce şükür olsun ki şu an çok iyi. Geçtiğimiz yıllarda 2 kere anjiyo ve felç geçirdi. Ama tansiyonu var. Sağlık durumu çok iyi, bizde virüsü atlatınca çok sevindik. Sonuçta annem 95 yaşında virüsü atlatmasına bile çok şaşırdık. Allah daha çok uzun ömür versin" diye konuştu.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Samsun'da vaka sayısı artınca Valilik yeni tedbirler aldı: Düğün süreleri 2 saate düşürüldü, toplu asker uğurlamaları yasaklandı Çocukların midesinden çıkan onlarca yabancı cisim şaşırttı.. İBB Meclisi’nde ‘internetçi arkadaş’ polemiği İnsansız hava araçlarının tarihi!