HAYATİ HABERLER
27 Kasım 2020 ( 2956 izlenme )
Reklamlar

Aylardır koronadan korunmayı başaran doktor, eşinin iş yerine gelen maskesiz bir kişi nedeniyle virüse yakalandı

Rize'de aylardır koronalı hastaları tedavi eden ve virüsten korunmayı başaran uzman doktor, eşinin iş yerine gelen maskesiz bir kişi nedeniyle koronaya yakalandı. Eşi ve kendisinin karantinaya alındığını aktaran doktor "Allah katında sorumlusunuz. Sorumsuz insanlar nedeniyle koronaya yakalandım. Rabbim bana ve mücadele edenlere şifa versin" dedi.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Türüt, koronavirüs vakalarının görüldüğü ilk günden itibaren hastaların tedavisi için çaba harcadı. Hastanede virüsün kendisine bulaşmamasını başaran Türüt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla,eşinin iş yerine maskesiz gelen bir kişi nedeniyle hastalığa yakalandıklarını duyurdu.


"ALLAH KATINDA SORUMLUSUN"

Evinde karantinaya alınan Türüt, sosyal medya hesabından tepkisini şöyle dile getirdi:"Dedik ki, bu işi ciddiye almazsan, maske takmaz hem kendini hem de karşındakini korumak adına kurallara riayet etmezsen Allah katında sorumlusun. Maalesef, aylarca evden ayrı kaldık, koronalı hastaları muayene ve ameliyat ettik. Hastalarımdan değil ama eşimin iş yerindeki sorumsuz insanlar sebebiyle eşimin enfekte olması ve de bilahare bana virüsün bulaşmasıyla ben de kovid ile müşerref oldum. Şimdi vücudum bu mikropla savaş halinde. Rabbim bana da benim gibi tüm hastalara da dayanma gücü versin, özellikle yoğun bakımlarda şifa bekleyen tüm hastalarımıza şifalar ihsan eylesin. Acizane, dualarınıza talibim. Sağlıcakla kalınız."

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'nin "Müze olsun" çağrısının ardından Rusya da Ayasofya tartışmalarına karıştı Son dakika! Donald Trump, başkanlığının bitmesine saatler kala Beyaz Saray'a veda etti Doğal antibiyotik olduğu ortaya çıktı! Bu besin hastalıklara kalkan oluyor! Korona virüsü 1 dakikada öldüren burun spreyi geliştirildi...