HAYATİ HABERLER
21 Kasım 2020 ( 78 izlenme )
Reklamlar

Çin menşeli koronavirüs aşısı için Sağlık Bakanlığı'na 20 bin gönüllü başvurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çağrısını yaptığı ve Türkiye'de faz-3 çalışmalarına başlanan Çin menşeli Kovid-19 aşısı için gün bitmeden 20 bin gönüllünün başvurduğunu söyledi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'de geliştirilen aşı ile ilgili gönüllü aradıklarını duyurduktan sonra başvuran 20 bin kişiye teşekkür etti.Bakan Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Ülkemizde Faz-3 çalışmalarına 15 Eylül'de başlanan, Çin'de geliştirilmiş Kovid-19 aşısı, ilkin gönüllü sağlık çalışanlarına uygulanmıştı. Çalışmaların devamı için bu sabah sizlerden gönüllü aradığımızı duyurduk. Gün bitmeden 20 bin başvuru aldık. 83 milyon adına binlerce teşekkür." ifadelerini kullandı.

 
SAĞLIK BAKANLIĞI GÖNÜLLÜ OLMAK İÇİN VATANDAŞLARA ÇAĞRI YAPMIŞTISağlık Bakanlığının açıklamasına göre, Türkiye'de faz-3 çalışmalarına başlanan Çin menşeli Kovid-19 aşısı, sağlık çalışanlarından sonra vatandaşlar üzerinde de uygulanmaya başlanacak. 18-59 yaş arası, daha önce Kovid-19 geçirmemiş olanların "https://covid19asi.calismasi.info" adresinden veya 0850 811 18 80 telefon numarasını arayarak gönüllü olabilecekleri bildirilmişti.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kıblesi 18 derece yanlış olan 64 yıllık cami yıkılıyor Ders dinleyebilmek için her gün 2500 metreye çıkıyorlar Hayati İnanç - Kaygılarımızla nasıl baş ederiz ? Ahıra giren boz ayılar, ailenin binbir emekle yetiştirdiği 70 koyunu telef etti