HAYATİ HABERLER
15 Ağustos 2020 ( 52 izlenme )
Reklamlar

Corona virüs salgını karavanlara ilgiyi arttırdı

Corona virüs salgını karavanlara ilgiyi arttırdı
Yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle izole tatil yapmak isteyenlerin çekme karavana ilgisi satışlarda gözle görülür artış yaşanmasına sebep oldu.
Doğayla iç içe bir yaşam sunmanın yanı sıra hem pratikliği hem de kullanıcılarına özgürce gezme imkanı tanıyan karavanlara covid-19 sürecinde talep arttı. Sektörde geçmiş yıllara oranla artış yaşanırken, Türkiye'de karavan üreten firmalar da yurt içinden gelen talepleri karşılıyor. Sektör temsilcilerine göre Türkiye'de kullanıcılar, yaşam alanı genişiliği, belirli tonaj altının vergiden muaf tutulması ve ikinci bir araç almamak için çekme karavanı daha çok tercih ediyorlar.
Bir karavan firmasının Akdeniz bölge bayisi olan Tuğrul Selçik, Covid- 19 nedeniyle çekme karavana ve karavan turizmine ilginin arttığını söyledi.İnsanların bu süreçte izole bir tatili seçtiklerine değinen Selçik, şöyle devam etti:
"Uzun yıllardan bu yana Akdeniz Bölgesi'nde karavan satışı yapıyoruz. Kovid-19'dan sonra çekme karavan satışlarımız arttı. Doğaya kaçma, özgür yaşama ve izole hayat seçmelerinden dolayı insanlar karavanı tercih etmeye başladı. Otellerden biraz uzaklaşmak istiyorlar. Biz hem teknik hem de satış olarak vatandaşlara hizmetimizi sunuyoruz."
Selçik, son dönemde Türkiye'nin dört bir yanından karavan siparişi aldıklarını belirterek, "Geçmiş yıllara göre satışlarımız yüzde 50 civarında arttı. İç piyasada talep oldukça fazla. Talebe yetişemediğimiz dönem oluyor. Türkiye'de üretilen karavanlar artık dünyada biliniyor." diye konuştu.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yuvasından düşen kırlangıç için itfaiye ekipleri seferber oldu... ASELSAN geliştirdi: Virüs tanısında yeni dönem İki çocuğun şırıngalı çikolata yüzünden ölmesiyle ilgili davalarda farklı kararlar Son Dakika....Türkiye’de 30 milyon kullanıcısı var Dikkat