Gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, sunan verilen görevleri zamanında ve tam yapan tüm sağlık çalışanlarının Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda dolayı Hayati Gündem Olarak 14 Mart Vesilesiyle Tüm Sağlık Çalışanlarının Tıp Bayramını Kutlarız.


Meşakkatli mesleğimizi insan onuruna yakışır şekilde yerine getirmeye çalışan tüm fedakâr sağlık çalışanlarının, İnsanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen….Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır.” Hazreti Muhammed aleyhisselâm Sağlığın ne derece önemli olduğunu açıkça ve en güzel şekilde ifade etmiştir. Her mesleğin kendine göre zorluğu vardır ve her meslek kendince bir önemi hak eder. İnsan sağlığı her şeyin üzerindedir bizler için. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm toplumların en önemli hedeflerinden birisidir.


Kutsal bir mesleği icra etmekte olan sağlık çalışanlarımızın sundukları sağlık hizmeti diğerlerinden çok daha fazla fedakârlık ve özverili bir çalışma gerektirir. Çünkü toplumun tamamını, tüm nüfusu ilgilendirmekte olup, onsuz hiçbir şeyin önemi yoktur.  Ne zaman ve nerede sağlık hizmetine ihtiyaç duyulacağını kolayca belirlemek mümkün olmayabilir.Her zaman olduğu gibi Çalışanların yanında olan Huzur-Sağlık SEN sahada olduğunu bir kez daha kanıtladı. 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle Dicle Üniversitesi Hastanelerine tüm sağlık çalışanlarını ziyaret ederek Tıp Bayramlarını Kutladı.

Büyük Bir Ekipten Önce tam bir geniş aile ruhu ile yollarına devam eden Huzur-Sen Ekibi ‘Ben Sen Yok Biz Varız’ düşüncesiyle tüm sağlık çalışanlarını ayrıt etmeksizin yanlarında olduklarını ifade etti.Hayati Gündeme Konuşan Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Böçkün ; Huzur-Sen Ekibi olarak bir kardeş nidasıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sağlık Camiasında ayrıt etmeksiniz, bizdensin değilsin mantığından uzak tüm çalışanların sorunlarını, dertlerini dinlemeye devam ediyoruz. Ekibimizde gecesini gündüzüne katan mesai çıkışı, nöbet çıkışı fark etmeden her zaman hazırım, ben varım diyen dostlarım, kardeşlerim var. Sözlerine devam eden Böçkün ; Huzur-Sağlık Sen’de makam mevkiden çok dostluk kardeşlik ruhu bulunmakta.

Hayati Gündem Vasıtasıyla Tüm Tıp Camiasının 14 Mart Tıp Bayramını Kutlar, Saygı, Sevgi Ve Hürtmetlerimi Sunarım…

HUZUR-SAĞLIK SEN DİYARBAKIR İL BAŞKANI AHMET BÖÇKÜN

HABER:ABDULLAH ALTUN(AA)