HUZUR-SEN Ne durumda?
03-03-2021
2018 yılının sonlarında Kurucu Genel Başkanımız Murat Böçkün’ün liderliğinde Sağlık ve Sosyal Hizmet koluyla Sendikacılık hayatına atılan HUZUR-SEN, 28-05-2019’daki ilk kongresinde Genel Başkanımız seçilen Kurucumuz Murat Böçkün Başkanlığında Sendikal hayata atılmıştır. HUZUR-SEN bugün Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu, Büro Memurları Kolu ile Eğitim ve Bilim Hizmetleri Kolu olmak üzere 3 ayrı kolda faaliyetlerini yürütmektedir. Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolunda 600 üyeye ulaşan ve hergün yeni üyeler eklenen sendikamız çalışma hayatına büyük bir hareketlilik getirerek bugüne kadar pek üstüne gidilmemiş konularda sendikacılığı aktif etmeye ve güçlü ülkenin güçlü çalışan ile ayakta kalacağına inanan bir anlayışla çalışmalarına devam etmektedir.

Temsilciliği olan illerde, ilçelerde ve iş yerlerinde çalışan adına en önemli konumda konumlanan ve sendikacılığı aktif olarak faal tutan, her türlü argümanı kullanıp farkını ortaya koyan HUZUR-SEN, gelecekte ülkemizin en güzide kuruluşu olmaya en büyük aday olduğunu her platformda ıspatlamaktadır.

Sendikanın ve sendikacılığın sorumluluk bilinci ile hareket eden, en önemli görevlerinin; ayırt etmeksizin her çalışanın özlük, mali ve sosyal haklarıyla ilgilenmeyi kendilerine vazife seçtiklerini belirten Genel Başkan Murat Böçkün, Hak ve Adalet Anlayışı ile birlikte liyakat ve ferasetide önemsediklerini belirtiyor.

Çalışma hayatımızda yeni ve parlak bir döneme girmenin, çalışanımızı en doğru ve kararlı şekilde yönlendirmenin ve önünü açmanın onu maddi ve manevi rahatlatacak hakları ile çalışma ortamının iyileştirilmesinin imkanlarını araştırıp seferber olan bir kuruluş olan HUZUR-SEN, kendisini bu hedefler doğrultusunda çalışma hayatının içinde tanımlayan kişilerle yoluna devam ediyor.

Çalışma hayatının içinde Mesleki örgütler ve Bağımsız Sivil Toplum Kuruluşlarına büyük önem veren ve bu doğrultuda çalışan her kurum ve kuruluşa imkan ve olanak sağlamayı da kendisine görev sayan HUZUR-SEN, Geleceğin Türkiye’sinde profesyonellerin önemli rol alacağına olan inancını taşımaktadır.

Kamu çalışanlarına her platformda çağrıda bulunan Genel Başkan Murat Böçkün; Alınteri sahibinin saygnlığını kazanacağı ve adalet ile liyakatin hakim olacağı çalışma hayatımızın içindeki her bir neferin HUZUR-SEN için hayati öneme sahip olduğunu belirtiyor.