MÜRSEL GÜRTÜRK GENEL MERKEZ YÖNETİMİNDE;

Şehit Gazi Sen-Sağlık Sendikasının 2.Olağan Genel kurul seçimi 22/04/2021 tarihinde Malatya`da yapıldı. Kısa sürede diyarbakırda yaptığı çalışmalarla sendikanın üye sayısını ikiye katlayan, sendikayı tüm diyarbakıra tanıtan  güler yüzü ve çalışkanlığıyla sendika Ailesinin teveccühünü kazanan Diyarbakır il Başkanı  Mürsel GÜRTÜRK yapılan Genel merkez olağan kurul seçiminde tüm illerin yönetiminden aldığı destekle Genel Başkan Yardımcısı olarak seçilmiştir.

Gazi, Gazi ve Şehit ‭yakınları ile vatansever kamu görevlileri konfederasyona bağlı olarak (Şehit Gazi Sen-Sağlık) adıyla, kamudaki çalışanlarının sorunları paylaşmak ve sorunlarının çözümünde yardımcı olabilmek için 02.04.2018 tarihinde kurulmuş, Diyarbakırda da son 1 yıldır aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir dedi. 

 GÜRTÜRK seçim sonrası ' Bu güzel ailenin bir ferdi olmak, bu kutlu dava için mücadele etmek benim için büyük bir onurdur dedi.  Beni bu göreve layık gören teşkilatımızın tüm üyelerine en kalbi duygularımla müteşekkirim.' dedi.
Bu vesileyle 39 sağlık kolundaki tüm çalışanlarını, yıllardır kangren olmuş sorunlarımızın çözümünde birlikte hareket etmeye, örgütlü, güçlü, kararlı bir şekilde mücadele etmeye ve bu zorlu mücadelemizde bize güç vermeye davet ediyorum. Bize bir tek 'SEN' yeter.
Şehit Gazi Sen-Sağlık
Genel Başkan Yardımcısı/Diyarbakır il Başkanı 
Mürsel GÜRTÜRK